31 dni na Czantorii 2024

Jeszcze niedawno pisałam o edycji w roku 2023, a już zbliża się marzec 2024. Czyli cały Śląsk Cieszyński, a zwłaszcza ustroniacy wchodzą, wbiegają lub wjeżdżają rowerem na Wielką Czantorię oraz wpisują się od zeszytu, a na koniec robią sobie fotkę i udostępniają w mediach społecznościowych, aby zmobilizować swoich znajomych i rodzinę. Wszystko to w ramach wspaniałej akcji 31 dni na Czantorii 2024.

31 dni na Czantorii 2024

Kibicuję akcji

Wydarzenie ma na celu aktywizację społeczeństwa, promocje aktywności ruchowej, obcowanie z naturą oraz pomaganie drugiej osobie. Jak zwykle winszuję Organizatorom za chęci i kontynuowanie tradycji. Wystarczy dostać się za pomocą siły własnych mięśni na szczyt i wpisać się do zeszytu. Sponsorzy edycji zadeklarowali pomoc finansową za każde wejście potwierdzone wpisem do zeszytu.

Komu pomagamy w tym roku?

Ewa urodziła się jako pierwsza w nowo otwartym po remoncie, oddziale cieszyńskiego szpitala. Początkowo nic nie zapowiadało, że życie całej rodziny całkowicie się zmieni….

W 7 tygodniu życia pojawiły się niepokojące drgania powiek, rączek i nóżek. Diagnoza była jedna: padaczka. Niestety to był dopiero początek dalszych trudności. Doszedł autyzm a najnowsze badania genetyczne wykazały mutację w kodzie DNA, która najprawdopodobniej jest powiązana z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Ewcia to dziewczynka o bardzo zmiennym nastroju. Zdarzają się napady krzyku, złości i autoagresji. Mimo swoich 11 lat nie mówi. Przy niewielkiej asekuracji sama chodzi. Każda nowa umiejętność to wynik niezliczonej ilości godzin ćwiczeń, pracy rehabilitantów, pedagogów, opiekunów i lekarzy.

Pomóżmy Ewie. Pomóżmy jej rodzicom. Wchodząc codziennie w marcu na Czantorię.

https://www.facebook.com/31DniNaCzantorii

Zapraszamy Was też do obserwowania bieżących informacji o inicjatywie w mediach społecznościowych przekazywanych przez Organizatorów:

Do zobaczenia na szlaku! #31dniNaCzantorii


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *