Rozejście mięśnia prostego brzucha – ćwiczenia

Mięsień prosty brzucha jest jednym z najważniejszych mięśni, który stanowi podstawę naszego ciała. Jest to mięsień, który biegnie od mostka do spojenia łonowego i pełni ważną rolę w utrzymaniu postawy ciała, stabilizacji kręgosłupa oraz poprawie funkcjonowania narządów wewnętrznych. Dlatego warto regularnie ćwiczyć i rozwijać go poprzez różne ćwiczenia, takie jak rozejście mięśnia prostego brzucha.

Ćwiczenia na rozejście mięśnia prostego brzucha polegają na stymulacji mięśni brzucha w celu wzmocnienia ich mocy i poprawy ogólnej kondycji ciała. Ten rodzaj ćwiczenia jest szczególnie ważny dla kobiet, które po porodzie mogą mieć osłabione mięśnie brzucha i dolegliwości związane z rozciągnięciem mięśnia prostego brzucha.

Piłka fitness

Ćwiczenie z użyciem piłki fitness: Połóż się na plecach, zegnij kolana i umieść piłkę fitness między kolanami. Zaciśnij uda i pośladki, a następnie napnij mięśnie brzucha i unieś górną część ciała z ziemi, jednocześnie rozchylając kolana i przesuwając piłkę fitness między nimi. Następnie opuść ciało na ziemię i powtórz ćwiczenie kilka razy.

Taśmy oporowe

Ćwiczenie z użyciem gumy oporowej: Stań prosto, trzymając gumę oporową w obu rękach i unieś ją do góry, tak żeby była naprężona. Następnie napięcie na gumie utrzymując równowagę, powoli oddzielaj kolana od siebie, napinając mięśnie brzucha i utrzymując napięcie na gumie. Powtórz kilka razy.

Obciążenie (hantelki, butelki z wodą)

Ćwiczenie z użyciem hantli: Leż na plecach, trzymając hantle w obu rękach, ugiętych w łokciach i zgiętych w kolanach. Napnij mięśnie brzucha i unieś górną część ciała z ziemi, jednocześnie oddzielając kolana od siebie i rozciągając ramiona w bok. Powtórz kilka razy.

Platforma rotacyjna

Ćwiczenie z użyciem platformy rotacyjnej: Stań na platformie rotacyjnej, utrzymując równowagę na jednej nodze i zegnij drugą nogę w kolanie, przesuwając ją na bok. Następnie obróć platformę w kierunku ugiętej nogi, napinając mięśnie brzucha i oddzielając je od siebie. Powtórz kilka razy, zmieniając nogi.

Skakanka

Ćwiczenie z użyciem skakanki: Trzymając skakankę w obu rękach, wykonaj skok, jednocześnie oddzielając kolana od siebie i napinając mięśnie brzucha. Powtórz kilka razy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *