W czym pomaga masaż leczniczy?

Masaż leczniczy jest jedną z metod fizykoterapii stosowaną w celu poprawy funkcjonalności tkanek miękkich ciała i zmniejszenia bólu. Jako fizjoterapeutka przygotowałam potencjalne obszary do rozpracowania dzięki tego typu masażowi.

Wskazania do masażu leczniczego zależą od rodzaju zaburzeń, które pacjent przeżywa i obejmują między innymi:

Bóle mięśniowe i stawowe

Masaż leczniczy jest często stosowany w celu złagodzenia bólu w okolicy kręgosłupa, szyi, barków, łokci, kolan i stóp.

Zaburzenia postawy ciała

Masaż leczniczy może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni, które powodują wady postawy ciała, takie jak skolioza czy kifoza.

Zaburzenia neurologiczne

Masaż leczniczy może być skuteczny w łagodzeniu bólu i poprawie funkcji w przypadku chorób neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona czy porażenie mózgowe.

Zaburzenia krążenia

Masaż leczniczy może pomóc w poprawie krążenia krwi i limfy, co przyczynia się do lepszej odżywienia tkanek i lepszej ich regeneracji.

Uszkodzenia tkanek miękkich

Masaż leczniczy może pomóc w leczeniu urazów sportowych, pourazowych stanów zapalnych oraz innych urazów mięśni i ścięgien.

Przewlekłe choroby

Masaż leczniczy może pomóc w łagodzeniu objawów przewlekłych chorób, takich jak fibromialgia czy zespół przewlekłego zmęczenia.

Zaburzenia psychiczne

Masaż leczniczy może pomóc w łagodzeniu objawów chorób psychicznych, takich jak depresja i stres.

Podsumowanie

Wskazania do masażu leczniczego powinny być ustalone przez lekarza lub fizjoterapeutę na podstawie badania pacjenta i oceny jego stanu zdrowia. Jeżeli sądzisz, że masaż leczniczy byłby dla Ciebie dobry, skontaktuj się ze mną aby umówić się na wizytę kontrolną w moim gabinecie, który znajduje się pod następującym adresem: Cieszyn, Wojciecha Korfantego 37. Zobacz do działu kontakt.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *