Różnice pomiędzy pilatesem a treningiem fitness

Pilates i trening fitness to dwie popularne formy ćwiczeń, które pozwalają na poprawę kondycji fizycznej i umysłowej. Choć obie formy ćwiczeń skupiają się na ruchu i pracy z ciałem, to istnieją między nimi znaczące różnice.

Pilates jest treningiem o niskim wpływie, który skupia się na poprawie siły mięśniowej, równowagi, koordynacji i elastyczności. Ćwiczenia pilatesu wykonywane są na macie lub przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takiego jak reformer, cadillac lub chair. Ćwiczenia pilatesu często skupiają się na pracy z mięśniami głębokimi, które są często pomijane podczas treningu fitness.

Trening fitness, z drugiej strony, to bardziej ogólna forma ćwiczeń, która skupia się na poprawie siły i wytrzymałości mięśniowej, kondycji fizycznej i spalaniu kalorii. Ćwiczenia fitness obejmują wiele różnych form, takich jak trening siłowy, kardio, aerobik, trening interwałowy wysokiej intensywności (HIIT) i wiele innych. Ćwiczenia fitness zazwyczaj wymagają użycia sprzętu, takiego jak hantle, maszyny siłowe, bieżnie lub rowery stacjonarne.

Różnica między pilatesem a treningiem fitness polega na podejściu do treningu. Pilates skupia się na pracy z ciałem w sposób bardziej celowy i precyzyjny, podczas gdy trening fitness jest bardziej dynamiczny i intensywny. Pilates ma na celu poprawienie równowagi i elastyczności, podczas gdy trening fitness koncentruje się na poprawie siły i wytrzymałości mięśniowej.

Podsumowując, zarówno pilates, jak i trening fitness oferują wiele korzyści dla zdrowia i kondycji fizycznej. Wybór między tymi dwoma formami ćwiczeń zależy od celów, preferencji i poziomu fitness osoby ćwiczącej. Pilates może być idealny dla osób szukających bardziej spokojnego treningu, podczas gdy trening fitness jest idealny dla osób poszukujących bardziej intensywnych ćwiczeń.

Pilates w LovActive

W swoim studio LovActive w Cieszynie prowadzę indywidualnym trening medyczny gdzie ważnym elementem jest praktykowanie pilatesu. Prócz treningu medycznego w moim studio odbywają się zajęcia grupowe. Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszam do kontaktu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *